Blog na temat inwestowania w Azji

Czy Polacy inwestują w nieruchomości za granicą?

Moim zdaniem znikoma liczba Polaków jest zainteresowana inwestowaniem w nieruchomości poza granicami Polski. Istnieje kilka biur w Polsce które specjalizują się w nieruchomościach w Hiszpanii i może jeszcze w Bułgarii, ale to wszystko. Hiszpania, Grecja i Bułgaria są to typowe kierunki w których ewentualnie inwestują Polacy jednak są to liczby znikome. Inwestując poza Europą należysz wraz ze mną do grona które zmieściłoby się w małej salce na uniwersytecie, tak to oceniam.

Znajdzie się kilku posiadaczy nieruchomości w Azji Południowo-Wschodniej, raczej głównie Tajlandia (np. Krzysztof Król). Poznałem jednego Polaka (w internecie) który opowiadał mi że zainwestował w condotele w Da Nang (Wietnam) czyli tam gdzie ja mam jeden z apartamentów. Zaryzykuję tutaj stwierdzenie że jestem JEDYNYM POLAKIEM, który zainwestował w apartamenty w Kambodży (w Phnom Penh) prove me wrong.

Kto inwestuje w egzotycznych lokacjach? Inwestują Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy, Holendrzy. No cóż byli kolonizatorzy to ludzie którzy nawet dzisiaj nie boją się sięgać swoim kapitałem na drugi koniec świata. My nigdy narodem kolonizatorów nie byliśmy i być może ta niechęć do lokowania kapitału poza krajem jest w naszych genach. Zresztą podobnie jest w kwestii biznesów, znam kilku Polaków którzy prowadzą mini biznesy typu restauracja, bar, mini resort gdzieś na prowincji, ale to wszystko jeśli chodzi o skalę biznesu. Jedynym wyjątkiem który dokonał wielkiej rzeczy w Azji jest Mac Walen (Maciej Walenciak), który prowadzi z sukcesem kilkanaście szkół językowych w Tajlandii. Tymczasem inne europejskie nacje prowadzą ogromne ilości biznesów w Azji, w samym Hong Kongu jest kilkanaście tysięcy francuskich firm, pomimo że to nawet nie była ich kolonia tylko Brytyjczyków! Francuzi to na tyle mobilny naród że obecnie mieszka ich w Hong Kongu więcej niż Brytyjczyków, figure it out.

Nie wątpię jednak, że wraz z bogaceniem się Polaków, oraz drożejącymi nieruchomościami w Polsce coraz więcej majętnych Polaków nawet tych ze średniej stawki czyli małych biznesów i topowych specjalistów z niektórych branż oraz kadry zarządzającej, będzie zainteresowanych lokowaniem kapitału nawet w krajach Orientu. Być może obecnie jest to kilkaset osób które mogą szukać informacji na te tematy w internecie i trafiać na mojego bloga, jako jedyne miejsce w polskim internecie które zajmuje się tematyką inwestowania w nieruchomości za granicą a przede wszystkim w Azji Południowo-Wschodniej z naciskiem na Kambodżę i Wietnam. Kiedyś jednak będą to dziesiątki tysięcy osób a do tego czasu ja stane się niekwestionowanym ekspertem mogąc zaprezentować przykłady kilku własnych inwestycji i całego procesu z nimi związanego.

Wynik prowadzenia tego bloga eksperymentu jest taki że odkąd powstał (maj 2019) dostałem jedno poważne zapytanie od inwestora zainteresowanego kupnem nieruchomości, oraz kilka pytań o podatki. Nie zrażam się tym i będę na bierząco aktualizował informacje na temat moich inwestycji, które obecnie są w tracie budowy więc nie mam aktualnie zbyt wiele do pokazania. Będę umacniał renomę tego bloga jako jedynego miejsca w polskim internecie, które pomaga Polakom z inwestowaniem kapitału z nieruchomości za granicą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>